klimatyzacja

nasza oferta dla Ciebie!

Jak działa klimatyzacja?

Klimatyzacja jest dosyć prostym systemem jeśli chodzi o sposób działania. Działanie tego systemu można porównać do pracy domowej lodówki. W uproszczeniu wygląda to tak, że czynnik chłodniczy przepływający rurami pobiera energię z jednej jednostki klimatyzatora, aby następnie przekazać ją drugiej jednostce tego urządzenia.

Instalacja klimatyzacyjna składa się z następujących elementów:

Jednostka wewnętrzna – w klimatyzatorach typu split umieszcza się w niej parownik i wentylator wymuszający przepływ powietrza. Z tego miejsca rozprowadzany jest na pomieszczenie chłód. Jest to też jednocześnie element pochłaniający powietrze ciepłe.

Jednostka zewnętrzna – w niej umieszczony jest skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny (elementy pracujące głośniej) oraz drugi wentylator powietrza. W wyniku sprężenia czynnika chłodniczego, ciepło zostaje oddane wentylatorem na zewnątrz.

Czynnik chłodniczy – ciekły i zimny czynnik (po sprężeniu) powraca do jednostki wewnętrznej, gdzie następnie zostaje rozprężony, aby móc ponownie pobrać ciepło z powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Nowoczesne klimatyzatory to coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne.

Chłodzenie pomieszczeń – funkcja najbardziej podstawowa i umożliwiająca poprawę komfortu termicznego w lecie. Za pomocą klimatyzatora można precyzyjnie kontrolować i dostosowywać do potrzeb temperaturę wewnątrz pomieszczeń.

Ogrzewanie – większość oferowanych aktualnie klimatyzatorów to tzw. rewersyjne pompy ciepła. Dzięki temu możliwe jest odwrócenie procesu chłodzenia do funkcji ogrzewania i korzystanie z komfortu termicznego także poza sezonem letnim.

Wentylacja – klimatyzację można zintegrować z instalacją wentylacyjną (kiedy klimatyzacja jestwyłączona, wentylacja może działać niezależnie). Integracja systemów gwarantuje stałą wymianępowietrza zużytego na powietrze świeże.

Oczyszczanie – zachodzi dzięki wyposażeniu klimatyzatora w filtry. Filtracja powietrza może być bardzo zaawansowana, co szczególnie docenią alergicy. Sposób oczyszczania i możliwość wychwytywania zanieczyszczeń umożliwiają różne rodzaje filtrów zastosowane w danym modelu klimatyzatora.

Osuszanie – klimatyzowane powietrze nie jest wysuszone, a zachowuje odpowiednią dla człowieka wilgotność (40 – 60%). Przy tym poziomie wilgotności nie rozwijają się groźne dla naszych organizmów grzyby i pleśnie.

Zapewnij sobie komfort o każdej porze roku dzięki naszym klimatyzatorom!

OFERUJEMY URZĄDZENIA ZNANYCH MAREK m.in.

Zapewniamy kompleksową obsługę:

– Przygotowanie oferty,

– Montaż,

– Serwis okresowy urządzenia.

Darmowy projekt i wycena - umów się na spotkanie.