Pompy ciepła

nasza oferta dla Ciebie!

Czym są i jak działają pompy ciepła?

Jest to urządzenie grzewcze, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. 

Jako ekologiczne źródło ciepła, pozyskuje nawet 75% energii ze środowiska naturalnego, a pozostałe 25% stanowi energia elektryczna.

Dzięki temu pozwala nam na ogrzewanie domu oraz przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

Zalety i korzyści:

- zmniejszenie się rachunków za ogrzewanie pomieszczeń oraz wody użytkowej
- na co dzień bezobsługowe
- brak ponoszenia nadmiernych kosztów eksploatacji
- nie musisz przygotowywać dodatkowego miejsca na składowanie opału
- rezygnacja z komina
- dofinansowania do inwestycji Program „Czyste Powietrze”

Posiadamy uprawnienia UDT w zakresie fluorowanych gazów cieplarnianych   (uprawnienia    F-gazowe).

Wybór odpowiedniej pompy ciepła jest niezwykle istotny, dlatego pomożemy   dobrać idealne komponenty pod zapotrzebowanie klienta.

Pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną

Pompa ciepła wykorzystuje energię odnawialną ze środowiska, jednak do transformacji ciepła niezbędne jest dostarczenie energii elektrycznej. W sytuacji, gdy energię produkujemy z własnej elektrowni fotowoltaicznej, w znacznym stopniu możemy zredukować wysokość rachunków za prąd lub całkowicie uniezależnić się od jej dostaw. Pompa ciepła może bezpośrednio współpracować z instalacją fotowoltaiczną. Zaletą takiego rozwiązania jest bieżąca konsumpcja energii – nie musimy martwić się stratami energii związanymi z jej akumulacją w sieci dystrybucyjnej.

Program „Czyste Powietrze”

Każda osoba fizyczna (beneficjent) będąca właścicielem lub współwłaścicielem już istniejącego mieszkalnego budynku jednorodzinnego może się ubiegać o dofinansowanie. W przypadku współwłasności wymagana jest zgoda pozostałych współwłaścicieli.

Roczny dochód głównego beneficjenta z różnych źródeł nie może przekraczać 100.000,- zł. Beneficjent, który zdecyduje się na wymianę przestarzałego źródła ciepła na pompę ciepła, może otrzymać maksymalnie 25.000,- zł. W przypadku innego źródła, dotacja nie przekroczy 20.000,- zł. Dodatkowe 5.000,- zł. można uzyskać na fotowoltaikę z programu „Mój Prąd”. Zatem wybierając pompę ciepła i fotowoltaikę będzie można uzyskać dofinansowanie w wysokości 30.000,- zł.

Można starać się o dotacje na ukończone działania pod warunkiem że nie zostały rozpoczęte wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku. Okres realizacji przedsięwzięcia może wynieść do 30 miesięcy od daty złożenia wniosku o dofinansowanie, lecz nie później, niż do 30.06.2029.

OFERUJEMY URZĄDZENIA ZNANYCH MAREK m.in.

Darmowy projekt i wycena - umów się na spotkanie.