ładowarki samochodowe

nasza oferta dla Ciebie!

Czym jest elektromobilność?

Pod tym szeroko znanym zjawiskiem kryje się przede wszystkim – auto na prąd oraz jego możliwości eksploatacji w życiu codziennym. Jednakże elektromobilność dotyczyć może również innych pojazdów wykorzystywanych każdego dnia, takich jak choćby skuter, rower, hulajnoga czy pociąg – które napędzane są przez prąd. 

Ekosamochody cieszą się coraz większą popularnością. Silniki spalinowe już wkrótce zaczną zupełnie wypierać silniki elektryczne. Co więcej, zgodnie z raportem strony www.gov.pl dowiadujemy się, iż produkcja samochodów silnikowych już za 18 lat zostanie prawdopodobnie zaprzestana. Z tej racji na rynku pojawiają się coraz bardziej korzystne cenowo modele aut z silnikiem elektrycznym. Mnogość firm i modeli oferujących tego typu pojazdy pozwala na zakup takiego auta w coraz bardziej przystępnej cenie. Zatem wizja najbliższej przyszłości z wyłącznie elektrycznymi autami nie powinna być dla Nas dużym zaskoczeniem.

Na czym polega działanie samochodu elektrycznego?

Samochód z silnikiem elektrycznym charakteryzuje się nieco innym funkcjonowaniem niż ten z silnikiem spalinowym. Auta elektryczne wykorzystują przemiany elektrodynamiczne oraz magnetodynamiczne, odpowiadające za aktywację przepływu energii elektrycznej z akumulatora. W wyniku czego w ruch wprawiane zostają wirnik i stojan. Auta z tradycyjnymi silnikami pracują na skutek wykorzystania reakcji chemicznych oraz termodynamicznych. Paliwo w baku spala się, co skutkuje wprowadzeniem w ruch między innymi cylindrów, tłoków czy zaworów.

Warto zauważyć, iż energia wykorzystywana ze spalania paliwa jest nieodwracalnie tracona podczas napędzania samochodu spalinowego. Natomiast w przypadku silników elektrycznych można ją częściowo odzyskać. Jest to niezwykle istotna zaleta takich aut. Chodzi o tzw. energię kinetyczną, która powstaje podczas hamowania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom współczesne auta elektryczne potrafią odzyskać tę moc i ponownie zamienić ją w napęd dla pojazdu.

Jak przebiega proces ładowania ekosamochodu?

By naładować auto z silnikiem elektrycznym konieczne jest podłączenie go do stacji ładowania którą możemy zamieścić np. w naszym przydomowym garażu. Większość użytkowników decyduje się na tę opcje. Ze względu przede wszystkim na wygodę, nieograniczoną dostępność i zdecydowanie największa opłacalność. W przypadku gdy jesteśmy na trasie świetnym rozwiązaniem są ładowarki zamontowane na publicznych stacjach. W Polsce powstaje coraz więcej miejsc przeznaczonych do tego celu. Obecnie ich liczba przekracza 1000, warto dodać, że ilość stale wzrasta.

OFERUJEMY URZĄDZENIA ZNANYCH MAREK m.in.

Darmowy projekt i wycena - umów się na spotkanie.